ÜBER UNS

Ormetsan Metal Sanayi 1987 yılında İstanbul’da bakır, sarı, çinko, bronz, kurşun, kalay, nikel ve alüminyum hurdalarının ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise hurda kablo, hurda krom ve demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerine hitap etmektedir.

Sadece hurda alanında değil bu hurdalardan üretilen mamül ve yarı mamüllerin satışı konusundada faliyet göstermektedir.

Kendi bünyesinde kurmuş olduğu ergitme fırınlarında başta bakır ve bakır alaşımları olmak üzere yüzlerce çeşit ürünü ergiterek külçe dökmektedir.

Bunun yanısıra hurda kablo kırma tesisi ile piyasada çıkan hurda kabloları işlemekte, bakır ve plastiği birbirinden ayrıştırmaktadır.

Fabrikasında birden çok üretim tesisini bir arada tutmakta, bu tesislerin birbiri ile kordineli bir şekilde çalışmasını sağlayarak, tüm ihtiyacı olan çözümleri tek çatı altında elde etmektedir.

Şu anda 37.500 tonluk yıllık satış kapasitesiyle Türkiye’nin önde gelen metal hurda alım satım şirketlerindendir. Bu doğrultuda özellikle Türkiye’de ki en önemli çubuk sarı, şerit bant, bakır levha, katot, filmaşin, imalatçılarıyla ticaret yapmaktadır.

Şirketimiz dürüst, güvenilir ve çalışkan bir çalışama sistemi benimsemiş, sektöründe yıllardır sağlam adımlarla ilerleyerek tecrübe ve bilgi birikimi ile hızla büyüyen sayılı şirketlerden biri olmuştur.
Bütçesi gün geçtikçe daha da büyüyen firmamız yatırım amaçlı gayrimenkulleriyle de değişik alanlarda da büyüme yolunda dır.

Yıllardır metal maden sektöründeki tecrübe sahibi çalışanlarıyla her alanda kısa ve öz iş bitirme kolaylıkları sağlamaktadır. Kullanıcıya sunduğu ürün ve hizmet kalitesini en yüksek seviyede tutmaktadır.

Hurda alış ve satışlarında ödeme kolaylıkları sağlamakla birlikte, müşterinin isteğine göre peşin ve vadeli alım satımlar yapılmaktadır. Bizimle çalışma ayrıcalığını yaşayan tüm müşterilerimizin memnuniyeti bizim için büyük önem taşımaktadır.